Instagram Hesabı Donduruldu (Çözüm) 2020

Son zamanlarda Instagram kullanıcılarının sık sık karşılaştığı hesabın sahibi olduğunuzu onaylamaları için uyarı mesajı ile gelen sorun hakkında bilgiler vereceğiz. Peki ”Instagram hesabı donduruldu” nedir önce bundan bahsedelim.

Bu uyarıyı aldınız ve Instagram hesabım donduruldu diyor ve ne yapacağınız hakkında bir fikriniz yoksa o zaman tam yerine geldiniz demektir. Genellikle Instagram’ın şüpheli durum oluşturan hesaplar için böyle bir sistem geliştirdiklerini söylemek istiyorum. Şüpheli durumdan kastım Spam hesaplar, takipçi kasanlar, kısa süre içinde hesap oluşturulmasına rağmen aşırı derecede takipçi sayısında artış olanlar ve hesap hırsızlığına uğrayanlar için bu uyarı mesajı gelebilmektedir.

Instagram’a giriş yapmaya çalışırsınız ve karşınıza bu hesabın sahibi olduğunu kanıtlamanız gerekir. Kanıtlamadığınız sürece hesaba giriş yapamayacaksınız.

Instagram Hesabı donduruldu uyarısı sebepleri

  • Şüpheli davranışlar oluşturmak, VPN ile farklı ağlar üzerinden giriş denemeleri gibi.
  • Hesap hırsızlığı
  • Sık Sık hesap dondurmak
  • Fake hesap oluşturmak veya Takipçi kasmak

Instagram hesabı donduruldu nasıl geri açılır?

Bu uyarı mesajını ve maili aldıktan sonra bir kaç işlem yapmak zorundasınız aksi taktirde hesabınız açılmayacaktır. Yapılacak işlemler neler merak edenler için öncelikle sizden istenen verdikleri 5 haneli kodun bir a4 kağıt üzerine kendi el yazınız ile yazılmasını ister. Daha sonra yazdığınız kodun hemen altına adınızı ve soy adınızı okunacak şekilde yazıp eliniz ve yüzünüz gözükecek şekilde resminizi çekmeniz istenecek. Gelen uyarı mailine bu işlemi yapıp geri yollayın. Ayrıca bu işlem sonrası ortalama 1 gün ile 7 gün arasında geri dönüş alacaksınız. Hesabın size ait olduğunu kanıtlarsanız hesabınız geri açılır.

Bir uyarıda bulunmak istiyorum. Genellikle takipçi kasanlar ve fake hesap kullanıcıları bu sorun ile karşılaşır. Hesabı yeniden açtırdıktan sonra aynı işleme devam ederler ise hesap yeniden dondurulur ve 3 kere dondurulduktan sonra hesap tamamen kapatılır.


Yorum yapın