İlk Buluşma Hatalarına Dikkat !

İlk buluşma, ilk izlenim demektir. Bu nedenle ilk buluşma ilişkinin başlaması ve ilerlemesi için oldukça önemlidir. Araştırmalar göstermiştir ki, ilk buluşmada yapılan küçük hatalar bile göze batmakta, ilişki başlamadan bitmesine neden olmaktadır. Bu nedenle ilk buluşmada nezaket kurallarına, samimi ve dürüst olmaya oldukça dikkat etmelisiniz.

İlk Buluşmada Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

İlk buluşmada seçtiğiniz mekan, buluşmanın amacına uygun olmalı ve rahat konuşabileceğiniz, birbirinizi rahatlıkla duyabileceğiniz bir tercih olmalıdır. Gittiğiniz mekanda garsona sesli bağırma ya da saygısız çağırma biçimi, ilk dakikalardan karşınızdaki insanı sizden uzaklaştırabilir. İlk buluşmada, hakkınızda söylediklerinizde samimi ve açık olmalısınız. Kendinizi övmekten kaçınmalı ve olabildiğince mütevazi davranmalısınız. Bunun yanında karşınızdaki insanı sadece tanımak için soru sormalı ve onu rahatsız edecek derecede özel sorularla onu bunaltmamalsınız.

İlk Buluşma İçin Neler Yapabiliriz

Karşınızdaki insanla konuşmak yerine, sosyal medyada sörf yapmak ya da başkaları ile konuşmak karşınızdaki insana saygısızlıktır. Bu nedenle olabildiğince karşınızdaki insanı tanımaya yoğunlaşmalı ve onun suyunu açıp bardağına dökmek ya da otururken sandalyesini çekmek gibi nazik hareketler sergileyerek kendisini özel hissetmesini sağlayabilirsiniz. Daha ilk görüşmede eski defterleri açmak da hiç doğru bir davranış değildir. İlk buluşmada gereğinden fazla yakın davranmak, karşınızdaki insanı ürkütmenize neden olabilir. Buluştuğunuz insan, düşündüğünüz gibi çıkmamışsa bile o buluşmayı hiçbir kalp kırmadan ve karşınızdaki insanı incitmeden bitirmelisiniz. Daha ilk buluşmadan evlilik hayallerinizi karşı tarafa anlatmak saçma olacağından her şeyi zamana bırakmalısınız.

Yorum yapın