Hyundai’den Üçe Katlanabilen Elektrikli Scooter Hamlesi

Bir scooter sizce ne kadar küçük olabilir? Güney Koreli’nin dev otomobil firması Hyundai, katlandığı zaman sırt çantasına sığabilecek kadar küçülebilen prototip bir katlanabilir elektrikli scooter üzerinde çalışıyor. Hyundai, kolay taşınabilen ve sürüş esnasında oluşan enerji sayesinde otomobil üzerinden şarj edilebilen sıra dışı bir scooter tasarladı.

Hafif ve Portatif Scooter

Üçe katlanabilen scooter modelinin önümüzdeki yıllarda hem Hyundai hem de Kia’nın tüm otomobillerinde kullanılması bekleniyor. Sadece 7,7 kg ağırlığındaki bu hafif scooter, portatif olduğundan dolayı taşıma sorunlarını da ortadan kaldırıyor.

Hızlı ve Uzun Menzilli Scooter

Hyundai tarafından tasarlanan scooter, 10, 5 amper gücündeki lityum batarya ile çalışıyor. Bu 20 milden daha fazla hıza ulaşabiliyor ve 10,5 amperlik bir lityum pil ile çalışıyor. Tek şarj ile ortalama 19 km yol alabilen scooter, 20 mili aşan bir hız performansı sunuyor.

Sıra Dışı Özelliklere Sahip Minik Araç

Sürücünün ağırlığını arka tarafa yayma özelliğine sahip scooter, stabil bir denge sağlayarak daha güvenli bir sürüş imkanı sunuyor. Ayrıca, ön tekerlek sayesinde engebeli zeminlerde daha konforlu bir sürüş sunması amaçlanıyor. Ön kısımda bir adet LED far, arka kısımda ise iki adet lamba bulunuyor. Diğer yandan, scooter üzerinde yer alan dijital ekran paneli sayesinde aracın hız ve batarya durumları kullanıcıya iletilerek etkili bir sürüş imkanı sunuluyor.

Yorum yapın