Huawei Telefon Yazılımı Nasıl Güncellenir?

Telefonunuzu güncel tutmak son derece önemlidir. Yazılım güncellemeleri, yeni Android platformu sürümleriyle gelişmiş güvenlik, yeni özellikler ve hatta görsel değişiklik getirir. Herkes telefonunu güncel tutmayı sever ve genellikle telefonunuz bun güncelleme uyarısını otomatik olarak size bildirir. Huawei telefonlarda, güncelleme işlemi çoğu Android cihazlarda oldukça basittir. Huawei veya Honor cihazınızdaki güncellemeleri nasıl yapacağınızı anlatıyoruz.

Huawei Telefonlarında Yazılım Güncellemesi yapılışı

  1. Telefonunuzdaki Ayarlar bölümünü açınız .
  2. Sistem’e tıklayınız.
  3. Yazılım güncelleme’ye dokunun .
  4. Kullanılabilir bir güncelleme olup olmadığını manuel olarak görmek için Güncellemeleri kontrol et’e dokunun.
  5. Yeni bir yazılım eklenmişse ve uyarıyı es geçmişseniz bu şekilde yeni güncellemeyi yapıp telefonunuzu en son yazılım ile kullana bilirsiniz. Ayrıca, Aynı işlem ile Honor yazılım güncellemesi yapmanız mümkün.

Yazılım güncellemeleriniz hakkında daha fazla kontrol sahibi olmak isterseniz, güncelleme sayfasının sağ üst köşesindeki ayarlar simgesine gelin. Daha sonra, bir Wi-Fi ağına bağlıyken güncellemeleri otomatik olarak indirmek için ayarların dışında güncellemelerin gece boyunca telefonunuza otomatik olarak yüklenmesini yani (2: 00-4: 00 arasında) yapmasını sağlayabilirsiniz.


Yorum yapın