Haziran Ayında Çıkacak Oyunlar (2020)

Oyun dünyası her geçen gün kendini yenilemekte ve güncelliğini korumak için çeşitli iyileştirme çalışmaları gerçekleştirmektedir. Bu yenilik ve çalışmaların haberleri hemen oyun camiasına düşmekte ve oyun severler tarafından her platformda bu bilgiler paylaşılmaktadır.

Yaz aylarının gelmesi ve insanların daha çok evlerinde zaman geçirdiği bu dönemde Haziran ayında çıkması planlanan bazı oyunlarda ünlü teknoloji forumları ve oyun haber siteleri tarafından paylaşılmaya başlandı. Haberlerin çıktığı ilk günden beri oyuncuların sıkça araştırdığı konulardan biri olmayı da başarmıştır. Bizde sizler için sıkça merak edilen Haziran ayında çıkacak oyunları inceledik ve derledik.

  1-Dying Llight 2

Dying Light 2 oyunu, Techland oyun geliştirme şirketi tarafından yaratılmış ve Square Enix firması tarafından piyasaya sürülmüştür. Genel olarak oyundaki karaktere korku aşılanması ile oyuncunun hayatta kalma çabasını konu alır.  Dying Light 2 oyunu, Windows, Plastation 4 ve Xbox sürümleri için çıkarılması planlanmaktadır. 20 Ocak tarihinde oyunun geliştirici şirketi tarafından atılan bir bilgi twitine göre çıkısı ertelendiği duyurulan oyununun kulisler tarafından Haziran ayında çıkacağı konuşulmaktadır.

2-Call of Duty: Black Ops 5

İlk oyunu 9 Kasım 2010 yılında piyasaya sürülmüş olan Black Ops serisi, yayınlandığı ilk andan itibaren oyun severler tarafından fazlasıyla sevilmiş ve oynanmıştır. Dünya çapında milyonlarca oyuncu kitlesine ulaşarak, en çok kazanan oyunlardan biri olmayı başarmıştır. Oyunun geliştirici şirketi oyunun 5. Versiyonunu çıkartabilmek için kolları sıvamıştır. İlk olarak 2021 yılında çıkacağı söylenen oyununun Haziran ayına yetiştirileceği bazı oyun platformlar tarafından konuşulmaktadır.

3- Halo Infinite

Piyasaya çıkması merakla beklenen bir diğer oyun ise Halo Infinite’dir. Kulislerden sızanlara göre oyunun hikaye modu’nun tam 20 saat beklenmektedir. Ayrıca hikaye modu’nun yanı sıra oyun içerisinde 25 ana, 35 yan olmak üzere devasa bir görev sistemi bulunmaktadır. Sadece ana görevlerin tamamlanması 20 saate yakın süreceği ve yan görevlerinde ortala 15 saatlik bir zaman diliminde oynanacağı söylenmektedir.

4-GTA 6

 Yıllardır dünyanın en popüler oyunlarını üreten Rockstar Games şirketi, kolları serinin son oyunu GTA 6 ‘yı çıkarabilmek için sıvadı. Oyunda bulunan görevlerin çoğaltılması ve oyunun geçtiği mekanların fazlalaştırılması, oyuna getirilecek en temel yenikler olduğu söylenmektedir. Oyun severler tarafından merakla beklenen GTA 6 oyunu için ünlü oyun haber siteleri Haziran ayını işaret etmektedir.


Yorum yapın