H1Z1 Açılmıyor Hata Çözümü (Tepkisizlik Hatası)

Siz de H1Z1 oyununu açmaya çalışırken tepkisizlik hatası mı alıyorsunuz? Bu yazımızda H1Z1 oyununu açarken gerçekleşen tepkisizlik veya oyunun açılıp geri kapanması hatasının çözümünü anlatacağız.

Steam üzerinden oynanan ve dönem dönem çok popüler olan bu H1Z1 oyununda her oyunda olduğu gibi bazı hatalar (error) meydana gelmekte.

H1Z1 Tepkisizlik Hatası Nedir?

Bilgisayar üzerinden oyun oynarken sık sık hatalarla karşılaşırız. H1Z1 oyununda ise sık sık açılmama sorunu meydana gelmekte. Oyunu açmak istediğinizde ya oyuna girmiyor ya da oyun açılıp geri kapanıyor.

Tepkisizlik hatası alıyorsanız oyuna girmeye çalışırken uygulama zaten çalışıyor gibi bir durumla karşılaşmanız da mümkün. Arka planda oyun açılmış gibi dursa da oyun açılmadığı için giremiyorsunuz.

Bir başka durum olarak da oyun yükleme ekranında kalıyor diyebilirsiniz. Aslında hepsi benzer hatalar.

H1Z1 Tepkisizlik Hatası Çözümü

Bu hatayı alan arkadaşlar için doğrudan bir çözüm yöntemi mevcut değil. Pek çok farklı sebepten kaynaklanıyor olabilir. Sizler için işinize yarayabilecek çözüm önerileri hazırladık

  • Oyunun güncel olmaması bu tip hatalara sebep olabilir. Oyunun Steam kütüphanesinde güncel olduğundan emin olun.
  • Bilgisayarınızın yeterli sistem gereksinimlerine sahip olduğundan emin olun. Aynı zaman Driverlarınızın güncel olduğundan emin olun. (Özellikle Ekran Kartının)
  • Bilgisayarınızda yüklü olan DirectX sürümünün güncel ve oyunu çalıştırmaya uygun olduğundan emin olun.
  • İşletim sisteminizin (Windows) güncel olduğundan emin olun.
  • Son olarak oyunu Steam kütüphanesinden değil de yüklü olduğu klasördeki Launcher dosyasından çalıştırmayı deneyin. Büyük ölçüde sorunu çözmekte.

Burada size bu sorunu yaşatabilecek olan sorunlar için önerilerde bulunduk. Umarız ki bu yöntemlerden birisi yaşadığınız sorunu çözer. Keyifli oyunlar.


Yorum yapın