Far Cry 6 için ilk ayrıntılar ve çıkış tarihi netleşti

Playstation Store Far Cry serisinin Far Cry 6’da ki bir ileri bölümünü sızdırmış gibi duruyor. Ayrıca Playstation Store‘ye göre oyun 18 Şubat 2021 tarihinde çıkması planlanıyor.

Far Cry 6’da oyunu oynamak isteyen oyuncular Dani Rojas rolünü kontrol edecekler. Dani Rojas milletini kurtarmaya kendini adayan bir gerilla savaşçısıdır. Devamında Far Cry 6 yapımcıları bu güne kadarki en büyük Far Cry oyun alanına sahip olacağını vaat etmektedir. Listeye bir göz attığımızda oyunda Plajlar, Ormanlar ve Tropik adalar’dan oluşacak.

Far Cry 6 mevcut ve yeni nesil platformlarda piyasaya sürüleceği konuşulurken, yeni nesil konsollarda geliştirilmiş grafikler olup olmadığı henüz netlik kazanmadı. Oyunda meraklıları için hem çevrimiçi hemde çevrimdışı modlar bulunacak. Son olarak Ubisoft Pazar günü Ubisoft Forward 2020 etkinliği esnasında Far Cry 6 Çıkış Tarihi hakkında resmi açıklamada bulunacak. Önemli detaylar güncel haberler için sitemizi takip etmeyi unutmayınız.

Far Cry 6 Sistem Gereksinimleri Güncel

Önerilen Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 10 (64 bit)
  • İşlemci: Intel Core i7-6700 3,4 GHz ve AMD Ryzen 5 1600X 3,6 GHz
  • Bellek: 16 GB
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1070 8 GB ve AMD RX Vega 56 8 GB
  • Depolama: 40 GB

Far Cry 6 Hikayesi Nerede Geçecek?

Far Cry 5 Oyuncuları Amerikanın Montana eyaletinde dahil etmişti. Far Cry New Dawn serisi ise aynı bölgede yaşanan kıyamet sonrası dünyada neler olduğunu bizlere sunmuşlardı. Ayrıca Ubisoft 2019 yılında Reddit üzerinde bir anket düzenleyerek oyunculara yeni serinin nerede geçmesini istediklerini sormuştu. Ubisoft yayınladığı anketteki sunmuş olduğu bölgeler oyuncuları bir hayli heyecanlandırmıştı, bunlardan bazıları Hindistan, Küba, Sibirya, Sahra Çölü, Kuzey Kore ve Başka bir gezegen gibi ülkeler olmuştu. Bu anket sonrasında en çok oyları Kuzey Kore ve Başka bir gezegen almıştı. Hikayesi Amerika’da geçmesi imkansız gibi duran oyunun Kuzey Kore veya Başka bir gezegende geçmesi yüksek ihtimal gibi duruyor.


Yorum yapın