Facebook Hesap Silme işlemi Nasıl Yapılır?

2019 yılının sonlarına yaklaştığımız bu günlerde Sosyal Medya kullanan sayısı bir hayli fazla. Özellikle Facebook kullanıcı sayısı aşırı yaygın halde. İnsanların çeşitli sebepler’den dolayı Facebook hesabı kapatmayı isteyeceğini düşünerek Facebook hesabı nasıl kapatılır kolay yoldan anlatacağız.

İnsanlar o anki ruh haline yada çeşitli sebepler yüzünden Facebook hesabına giriş yapmak istemeyebilir. Bunlar, Kişisel hesabı taklit edilmiş olabilir. Facebook üzerinden rahatsız ediliyor olabilir, sıkılmıştır gibi bir sürü neden bulunmakta. Facebook’ un menüleri arasında Facebook hesabı nereden kapatılır bilmeyenlere kolay yoldan hesaplarını kapatmayı göstereceğiz.

Facebook hesabı nasıl silinir merak edenler yada bilmeyenler için anlatımı uyguladığınız taktirde işlemi gerçekleştirmiş olacaksınız.

  • Facebook Hesabınıza giriş yapıp daha sonra Ayarlar kısmına gelin.
  • Ayarlara geldikten sonra Genel Ayarlar kısmına tıklayın.
  • Genel ayarlara geldikten sonra Facebook bilgileri kısmına geliyoruz.
  • Bilgiler kısmında Hesabı kalıcı olarak sil sekmesini seçiyoruz.
  • Son olarak açılan pencerede çıkan hesabı kalıcı olarak sil kısmına tıklayıp onay veriyoruz ve hesabınız silinmiş oluyor.

Ayrıca 30 gün gibi bir zaman dilimi içerisinde pişman olur da vazgeçerseniz hesabınızı geri açabilirsiniz. 30 gün sonunda geri açmak istediğiniz hesap açılmaz.

Yorum yapın