En İyi Minecraft Benzeri Oyunlar (2020)

Dünya genelinde en çok satışı yapılan ve günümüzde bile oldukça fazla bir oyuncu kitlesine hitap eden Minecraft, gerek PC’ de gerekse mobil üzerinden oyuncularıyla buluşuyor. Oldukça basit bir algoritması olan oyunu, bir kere olayını çözdükten sonra artık kendini tekrar etmeye başlıyor ve can sıkıcı bir hal almaya başlıyor.

Bugünse yazdığımız bu yazıda Minecraft evreninden sıkılan ancak oyun dinamiklerinden hala vazgeçemeyen oyuncular için Minecraft tadında 5 farklı oyunu listeledik.

Dragon Quest Builders

Minecraft ilk çıktığı zamanlarda grafik kalitesiyle eleştirilmiş. ‘’Oyuncular bu çamur gibi oyundan ne anlıyor?’’ denilmişti. Minecraft’ın üstüne koyarak daha gelişmiş bir versiyonunu piyasaya sürmek için işe koyulan Dragon Quest ekibi, önceki oyunlarından farklı olarak bir RPG oyun uyarlaması yapımına karar kıldı. Minecraft’ın klasik özellikleri yanı sıra görev sistemi eklenmiş olan oyunda tamamladığımız görevler ile belirli aşamaları kat ederek gelişme sağlıyoruz ve sürekli bir şekilde inşaat işine girişiyoruz.

LEGO Worlds

Fiziksel oyun parçalarıyla günümüzde bile birçok alıcısı olan LEGO, parçaları birleştirmeye dayalı oyun sistemiyle Minecraft benzeri oyun tasarlamak için biçilmiş kaftandı. Zaten halihazırda parçalardan olan bir dünyayı çeşitli araçlara binebileceğiniz ve sınırsız bir gezintiye çıkabileceğiniz bir harita ile süsleyen şirket, oyuncular için güzel bir oyun deneyimi sunuyor.

Total Miner

Listedeki oyunlar arasında en güncel sayılabilecek oyun 2017 yılında Steam platformu üzerinden yayınlandı. Minecraft’ a olan benzerliğiyle dikkat çeken bu yapıt, oyuncuyu seviye atlatabildiğiniz ve geliştikçe yeni özellikler ekleyebileceğiniz bir yapı ve uçsuz bucaksız bir harita ile sizleri benzersiz bir yolculuğa çıkarıyor.

Creativerse

Listedeki diğer oyunların yanı sıra tek oyunculu moduyla birlikte arkadaşlarınızla birlikte de girebileceğiniz bu oyun, grafik ve oyun dinamiği kalitesi olarak benzerlerinden bir tık daha öne çıkıyor. Oyun içerisinde ilkel araçların yerine ileri teknolojik bir eldiven ile gerçekleştirdiğimiz işlemler arasında; tarım, hayvancılık ve yemek hazırlama gibi gerçek hayat odaklı çeşitli işlerinizi yapabiliyorsunuz.

Portal Knigths

Türkçe dil desteği ile ülkemizde birçok oyuncu kitlesini hakimiyeti altına alan bu oyunsa mobil platform ve bilgisayar/konsol cihazları üzerinden oynayabildiğiniz geniş bir yelpazede yer alıyor. Oyun üzerinde şövalye karakterini yönlendirdiğimiz ve çeşitli büyü, savaş ve özgün silah seçenekleriyle oyunculara keyifli dakikalar sunuyor.


Yorum yapın