Clash Royale 11. Sezon Güncellemesi Detayları

Mobil Oyun Dünyasında en çok oyuncu kitlesini elinde tutan Supercell, çıkardığı son oyun Brawl Stars ile birlikte tekrardan oyuncuların gönlünde taht kurdu. Son oyunlar birlikte Clash of Clans ve Clahs Royale gibi oyunların pabucunun dama atıldığını düşünenlerin olduğunu fark eden Supercell duruma el atıp eski oyuncularını tekrar kazanmak için Clash Royale oyununda 11. Sezon güncellemesi için kolları sıvadı.

Yeni sezonda oyun içi eşitliği sağlamak için 11 farklı oyuncu kartı üzerinde dengeleme güncellemesi getirecek olan Supercell, bu güncelleme ile birlikte oyuncuların daha hakkaniyetli bir şekilde rekabete girmelerini sağlayacak. İşte bazılarında olumsuz bazılarında ise olumlu yönde etki yaratacak 11 kart ve bu kartlara gelen yenilikler;

Tornado

Kasırga olarak bildiğimiz kartın etki süresi 2 saniyeden 1 saniyeye düşürülürken, çekim gücüyse %100 arttırarak  full kapasiteye ulaştırılmış. Normal şartlarda 220 olan çekim gücü 440’ a yükselmiş ve aslında 2 saniye boyunca yaptığını bir saniyede daha kuvvetli olarak yapmasına olanak sağlanmış.

Royal Delivery

Oyuna son zamanlarda eklenmiş olan kraliyet paketi oyuncular arasında fazla popüleritesi olmayan bir kart olmuştu. Yeni sezonda %27 arttırılan hasar gücü ve alan hasarı verebilme yeteneğiyle oyuncular arasında oldukça kullanılacağa benziyor.

Battle Healer

Şifacı olarak çevirdiğimiz ve son zamanlarda kullanımı yine zayıflamış olan kartın canı %10 oranında düşürülmüş ve kullanımı azaltıcı bir etki sağlanmıştır.

Baby Dragon

%8 oranında düşürülen canı ile turnuva standartlarında 1024 olan canı 957’ye düşmüş olacak.

Magıc Archer

Rakibe ateş etme menzili 6’dan 7’ye yükseltilen büyülü okçu, %10 derecesinde düşüşle canı 490’dan 440’a düşürülecek.

Mını P.E.K.K.A

Vurduğu hasar oranını azaltmak amacıyla savaş stratejisi değiştirilen kart, artık bir goblin gibi rakip ile sıfır mesafeden saldırıya geçecek.

Earthquake

Savaşçıya verdiği hasarı %11 oranında arttırılırken binalara verdiği hasarı %25 oranında azaltılacak.

Goblin Cage

Ürettiği goblinlerin hasar gücü oldukça az olan goblinlerin, hasarı %6 olarak arttırılacak ve daha güçlü bir yapıya sahip olacak.

Goblin Hut

10. sezonda çoğu oyuncunun tercihi olan kartın canı %35 oranında düşürülerek, kullanımı zayıflatılacak.

Furnace

Fırına gelen dengeleme değişikliği ile %16 oranında düşürülerek 844’lük bir cana düşürülecek.

Barbarian Hut

Son olarak barbar kulübesine gelen güncelleme ile %20 oranında azalmayla canı düşürülecek.

Yeni güncellemede kullanılmayan kartlara ilgiyi arttırmak için onlara çeşitli güncellemeler getirilirken. Çok kullanılan kartlara da büyük bir nerf getirerek kullanımları azaltmayı amaçlamışlar. Görünen o ki 11. Sezonda desteler yeniden dizilecek.


Yorum yapın