Atari Salonlarında En Çok Oynanan 5 Oyun

Atari Salonlarında en çok oynanan oyunlara gelmeden önce geçmişten günümüze kadar olan dönemden bahsedelim. 2000 yılları öncesinde, Evinde İnternet ve Bilgisayarı olan kişi çok azdı. İnternet cafe, Bilardo salonu ve Atari Salonları daha yaygındı. Babamızdan aldığımız harçlıkla Ya internet cafe’ de yada Atari Salonlarında alırdık soluğu. Günümüzde evinde Bilgisayarı yada oyun konsolu olmayan neredeyse yok.

Atari Salonlarının vazgeçilmez oyunlarını sizler için derledik.

STREET FİGTHER

Street Figter Her Atari Salonun da kesin vardır. Bazen öyle anlara insan tanık olurdu ki Street Figter Oynamak için sıra bekleyenler birbirine meydan okuyanlar.2000 yılı öncelerinin bence değişmez oyunlarından biriydi.

TEKKEN

Tekken’ de Atari salonlarının vazgeçilmez oyunlarından birisiydi. İyi oyuncuların güzel kombo yapıp, Oynayana ve izleyen kişilere zevkli anlar yaşatan dövüş oyunu.

SNOW BROS

Yaratıkları kartopuna dönüştürüp, Birbirine çarpıştırıp bölümler geçtiğimiz çok zevkli oyunlardan birisidir.Oyun sonunu getirebilmek için çok jeton harcamanız gerekebilir.

Cadillacs And Dinosaurs

Bizlerin aslında Mustapha dediği oyundur. Çok eğlenceli bir oyun olup, bölümler geçmek için çok sayıda jeton almanız gerekebilecek bir oyundur. Hangi Atari salonuna giderseniz gidin kesin vardır.

MORTAL KOMBAT

En sevilen Oyunlar arasında. Müthiş kombolar yapabileceğiniz rakiplerinizle kıyasıya mücadele verebileceğiniz bir oyundur. Ayrıca Fatality yapma hakkı tanıyan oyundur.


Yorum yapın