Apple Arcade Nedir? Özellikleri, Fiyatı ve En İyi Oyunları Nelerdir?

Apple tarafından geliştirilen ve online oyun dünyası için büyük bir yenilik olan Apple Arcade 19 Eylül itibariyle kullanılmaya başlandı. Apple Arcade iOS 13 bulunan cihazlarda kullanabileceği için, Apple aynı gün iOS 13 güncellemesi de yayınladı. Peki, Apple Arcade nedir? Özellikleri ve en iyi oyunları nelerdir? Apple Arcade fiyatı nedir? İşte, bu soruların cevapları:

Apple Arcade Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Apple Arcade, Apple ürünü olan TV, bilgisayar ve akıllı telefonların tamamında kullanılacak olan ve birçok oyunu bünyesinde barındıran yeni bir oyun platformudur. Bu yenilik sayesinde, kullanıcıların oyunlar için ödediği ücretler büyük ölçüde azalacak. Apple Arcade abonelik sistemi ile kullanıcılara yüzden fazla oyun için erişim imkanı sunuyor. Oyun meraklıları, tüm bu oyunlara ayda 1 defa ücret ödeyerek sahip olabilecek. Kullanıcıların en çok hoşuna gidecek özellikler arasında; oyunlarda herhangi bir kısıtlama  bulunmaması ve reklam izlemek zorunda kalmamaları olacağı kolayca tahmin edilebiliyor.

Apple Arcade Fiyatı Nedir?

Apple Arcade, kullanıcılara online oyun oynama keyfini doyasıya yaşatıyor. Örneğin; kullanıcılar iPhone akıllı telefonlarında başladıkları herhangi bir oyunu, Mac, iPad ya da Apple TV’de devam ettirebiliyorlar. Peki, Apple Arcade sayesinde oyun dünyasında ortaya çıkan bu faydalı yeniliklerin kullanıcılara maliyeti nedir? Apple Arcade fiyatı ABD’deki oyunseverler için 4.99 dolar, Türkiye’deki oyunseverler için 34.99 TL şeklinde karşımıza çıkıyor. Abone olanlar için Apple Arcade ilk ay ücretsiz olarak sunuluyor. Diğer yandan, Apple Arcade Aile Paylaşımı özelliği ile de oyunseverleri oldukça memnun edecek gibi görünüyor. Çünkü, Apple Arcade üyesi olan bir kullanıcı 5 kişi ile daha aboneliğini paylaşma şansına sahip olacak. Yani, toplamda Apple Arcade 6 kişilik olarak kullanıcılara sunuluyor.

En İyi Apple Arcade Oyunları Nelerdir?

Apple, oyun dünyası için sıra dışı bir yenilik olan Apple Arcade yeniliğini hizmete sunarken ünlü oyun yapımcıları ile çalıştığını ifade ediyor. Bu yapımcılar arasında ArthouseLEGO, Wildboy Studios, Revolutionary Concepts, Directive Games Limited ve Konami gibi önemli yapım şirketleri bulunuyor. Diğer yandan, birçok oyunun bulunduğu Apple Arcade bünyesinde ister istemez bazı oyunlar öne çıkıyor. Peki, en iyi Apple Arcade oyunları nelerdir? Şimdi de bu oyunlara göz atalım.

1. Card of Darkness

Card of Darkness

Apple Arcade platformunda öne çıkan oyunlardan ilki Card of Darkness olarak karşımıza çıkıyor. Kart tabanlı olarak oynanan bu oyun, başlangıçta basit gibi görünebilir. Kart oyunlarını sevenlerin oldukça hoşuna gidecek bir oyun olan Card of Darkness oyununda seviye ilerledikçe zorluk derecesi de artıyor ve oyun bir hayli zorlaşıyor.

2. Mini Motorways

Mini Motorways

Mini Motorways oyununda, tüm bölgelere karayolunu kullanarak ulaşabilmek için trafik ışıkları yerleştirme ve köprüler inşa etme gibi görevlerin yerine getirilmesi gerekiyor. Farklı bir motor oyunu olan Mini Motorways’in tasarımında ise minimal çizgiler ağır basıyor.

 3. Sayanora Wild Hearts

Sayanora Wild Hearts

Motorsiklet ve kaykay gibi farklı araçların kullanılarak yarış yapılan Sayanora Wild Hearts oyununda pembe ve mor renklerin tonları hakim. Havada uçmanın mümkün olduğu oyunda, olağanüstü temalar da yer alıyor. Oyunun kendine özgü  müzikleri sayesinde oyun sevenlerin, oyundan kendini almaları ise biraz zor gibi görünüyor.

4. Shantae and the Seven Sirens

Shantae and the Seven Sirens

İlk kez 2002 yılında GameBoy ile birlikte kullanıcılar ile buluşan 
Shantae and the Seven Sirens, yıllar sonra Apple Arcade bünyesinde yeniden gün yüzüne çıkıyor. Oyunda elle çizilmiş karakterler yer alıyor. Oldukça kolay bir kontrolü bulunan oyun, yeni kullanıcıların da oldukça ilgisini çekebilir.

5. Spaceland

Spaceland

Spaceland oyununun tasarım ve renk sunumu gayet başarılı. Ayrıca, bu oyun mobil cihazlarda oynamak için de ideal bir oyun. Ölümcül uzaylılarla savaş üzerine kurulan oyunda, mücadele esnasında farklı bölgeleri keşfetme özelliği de yer alıyor.

6. What the Golf?

What the Golf?

What the Golf, basit olduğu kadar da oldukça eğlenceli bir oyun. Oyunun tasarım kalitesi ve minimal çizgileri öne çıkan diğer özellikler arasında yer alıyor. What the Golf oyunu, farklı renklerde birçok tona sahip olmasıyla da gayet başarılı bir görünüm sergiliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=frLeePH8W9Y

Yorum yapın