Android Kullanıcıları için Reklam Engelleme Nasıl Yapılır?

Telefonunuz Android işletim sistemine ait ve Google Chrome tarayıcısında birden bire istem dışı reklamlar ile mi karşılaşıyorsunuz. Sizler için android kullanıcılarına özel android reklam kaldırma hakkında bilgiler vereceğiz.

Android telefonunuz ile bazen siteleri gezerken yanlış bir linke tıklamanız sonucu telefonunuz da sürekli pop-up reklamları, Tıklamaya zorlayıcı reklamlar yada tebrikler hediye kazandınız gibi reklam virüsleri bulaşıyor. Bu reklamlar ile nasıl baş edebileceğiniz hakkında fikriniz yoksa, sizi bu sorundan kurtulmak için işinize yarayacak bilgi burada demektir. Dilerseniz telefonda çıkan reklamları engelleme için neler yapabiliriz bir bakalım.

Site Bildirimlerini Kapatmak

Android telefonunuzla sitelerde gezinirken site ana sayfası üzerinde karşınıza birden bir yazı çıkar. ” Bildirimleri Açmak İçin Tıklayınız” şeklinde. Bazı sitelerde bu yazıyı kapatmak o kadar zordur ki mecbur tıklamak zorunda kalırsınız ve bildirimler açılmış olur. Daha sonrasında girdiğiniz bu site hakkında sürekli bildirim mesajı yada reklamları çıkar. Buda size rahatsızlık verebilir. Her ne şekilde olursa olsun sitelerden gelen bildirimleri kabul etmeyin, gerekirse çıkan bildirim onayını kapatamıyorsanız kabul etmeden direk tarayıcıyı kapatınız.

Android Cihaz Bildirimlerini Kapatmak

Android cihazınızın ayarlar kısmından’ da bildirimleri kapatmak iyi bir çözüm yolu olabilir. Cihazınız üzerinden bildirimleri kapatmak için, Ayarlara girip, Bildirimler ve İçerik önerileri bölümünü kapalı tutmalısınız. Sonrasında Bildirimler içerik ve devamında içerik önerileri kısmına yeniden gelip web site ile alakalı kısımdaki bildirimleri kapattığınızda. Google Chrome ile sitelerde dolaşırken bildirimler almazsınız.

Site Ayarları üzerinden Bildirimleri kapatmak

Başka bir seçenek olan android telefonunuz ile site bildirimlerini kapatma yolu başarılı olacaktır. Ayarlar daha sonra Gelişmiş ve Site ayarları kısmına geliyoruz. Sonrasında karşımıza çıkan Pop-up, Javascript ve reklamlar kısmını kapattığınızda yine rahatsız edici reklam bildirimleri almamış olursunuz.


Yorum yapın