Amazon Prime Avantajları

Siz de Amazon Com Prime kullanmak istiyorsunuz ama ne gibi avantajları ve farklılıkları olduğunu bilmiyor musunuz? Kafanızda ‘’Amazon Prima Ne İşe Yarar?’’ gibi soru işaretleri mi var? Gelin sizler için Amazon Prime ın güzelliklerinden bahsedelim.

Dilerseniz hemen başlayalım.

Amazon Prime Nedir?

Amazon prime, Amazon’un çok az bir ücret karşılığında kullanıcılarına sunduğu özel içeriklere ve servislere dayanan bir üyelik sistemidir.

Amazon prime üyeliğini ilk önce 30 gün ücretsiz deneyebilirsiniz. ‘’Amazon Prime Üyelik Ücreti Ne Kadar?’’ ,‘’Amazon Prime Ücretli Mi?’’ veya ‘’ www amazon com Kaç TL?’’ diyet merak ediyorsanız; daha sonra memnun kaldığınız takdirde aylık 7.90 TL gibi bir ücretle veya fiyat ile üyelik bilgilerinizi satın al ile devam edebilirsiniz. Eğer iptal etmek isterseniz de dilediğiniz zaman abonelik iptali yapabilirsiniz.

İptal etmeyi unuttuysanız ve kartınızdan para çekildiyse Amazon müşteri temsilcisine bağlanarak ücret iadesi isteyebilirsiniz. Bunun için Amazon Prime’ın ayrıcalıklarından yararlanmamış olmanız gerekmektedir. Yararlanmadığınız takdirde ücret iadeniz kartınıza geri yapılacaktır.

Amazon Prime Avantajları

Gelelim öyleyse neden Amazon Prime’ı tercih etmek isteyeceğiniz yönündeki bilgilere;

Amazon Prime Ayrıcalıkları – Teslimat

  • Sınırsız, Ücretsiz ve Ertesi Güne Teslimat: Kargo ücreti gibi ek ücretler ödemeden siparişinizi yapabilir ve ertesi gün ürüne ulaşabilirsiniz.
  • Sınırsız Aynı Gün (Akşam) Teslimatı: Türkiye’de bulunan uygun adresler için ek ücret ödemeden gönderme seçeneği bulunmaktadır.

Amazon Prime Ayrıcalıkları – Alışveriş

  • Prime Erken Erişim: Amazon.com.tr üzerinde Prime kapmasında Bitmeden Yakala! Fırsatına 30 dakika erken erişim elde edersiniz.
  • Prime Özel Fırsatları: Amazon.com.tr Prime üyelerine özel fırsatlar ve özel erişim olanağı sağlamaktadır.

Amazon Prime Ayrıcalıkları – Eğlence

  • Prime Video: Prime video içeriklerine sınırsız erişim elde edersiniz.
  • Prime Gaming: Twitch.tv üzerinden oyunlar, oyun içi içerikleri ve kanal aboneliği elde edersiniz. Bazı içerikler ise üçüncü şahıslar tarafından sağlanmaktadır ve belirlenen hükümlere tabidir. Bu içeriğe erişmek için Prime hesabınızı üçüncü şahıs hesaplara bağlamanız gerekmektedir.

Amazon Prime Hakkında Bilmeniz Gereken Önemli Bilgiler

  • Kayıt olabilmek için en az 18 yaşında olmanız gerekmektedir.
  • Türkiye dışında yaşayan müşteriler Amazon Prime özelliğinden yararlanabilir fakat prime kargo ve prime video seçeneğinden sadece Türkiye’de yaşayan müşteriler yararlanabilmektedir.
  • Dilediğiniz zaman üyeliğinizi sonlandırabilirsiniz.

Yorum yapın