5G Teknolojisi nedir? 5G Destekleyen telefonlar nelerdir?

Yeni Telefonları yada teknolojiyi takip edenler, 5G teknolojisinin her yerde yayıldığını görürsünüz. Yeni telefonlar 5G’yi bir özellik olarak listeliyor. Peki 5G’nin normal bir müşteri için ne anlam ifade ediyor? Ayrıca, 5G sadece doğru alan ve doğru telefona sahipseniz, ağ karmaşasında çökmeyecek daha hızlı ve daha güvenilir bir telefon bağlantısı elde edebilmeniz anlamına gelir.

5G hızla yayılıyor, 5G şu anda çalışmalarda farklı uygulamalara sahip birçok farklı teknolojiyi ifade ediyor. 5G bağlantısının aslında anlamı, taşıyıcılar arasında büyük farklılıklar göstermektedir. Ancak bu sistem ile ortak olan bir şey var oda daha iyi hız ve kapasite vaadi vermeleridir.

Teknik olarak bakarsak, 5G yeni nesil mobil geniş bant bağlantıları kullanmaktadır. İlk başlarda, 5G mevcut 4G hizmetinizin yanında işlem görecek ve geliştirilecek. Ayrıca kısa sürede sadece 5G’ye sahip ağlar tamamlanacak ve kendine özgü 5G hizmeti veren cihazlar sunulacak. Üç ana 5G kategorisi vardır ve bunlar kullanılan frekanslara dayanmaktadır. Bu bağlantılar düşük bant, orta bant ve milimetre dalgası olmaktadır.

5G Destekleyen Telefonlar Neler?

  • Samsung Galaxy S10 5G
  • LG V50 ThinQ 5G
  • Samsung Galaxy Note10 + 5G
  • OnePlus 7T Pro 5G

Yorum yapın