2020’de En Çok Oynanan Online Oyunlar

Ülkemizin de içinde bulunduğu korona virüs tehdidi tamamen etkisiz hale gelene kadar evlerimizde kalmaya devam ediyor. Bu durum en çok da gamerların işine yaramış durumda. Çoğu insan evinde sıkıntıdan patlarken oyuncu dostlarımız içinse hiçbir şey değişmemiş durumda.

2020 yılında hal böyleyken krizi fırsata çeviren ve yeni oyunlarını piyasaya süren oyun firmalarıysa bu durumdan oldukça hoşnut. Öyle ki karantina altında en çok rağbet gören sektörlerden biri de oyun sektörü. Bu yazımızda ile mayıs ayı itibariyle oyuncular tarafından en çok oynanan oyunlar 2020 neler sizler için derledik.

Counter-Strike: Global Offensive

Sadece bu yılın değil gelmiş geçmiş tüm zamanların en çok aktif oyuncu barındırma rekorunu elinde bulunduran CS:GO, bu karantina günlerinde de oyun içine getirdiği güncellemelerle de oyuncu kitlesini tutmaya ve yeni gelen oyuncular için yeni fırsatlar sunmaya devam ediyor. Yılların eskimez FPS oyunlarının başında yer alan oyunun, ülkemiz ve dünya genelinde oyuncu sayısı bu süreçte hemen hemen yarı yarıya artmış durumda.

League of Legends

CS:GO ile turnuva ve oyun platformlarındaki izlenme oranlarıyla sürekli rekabet halinde yer alan Riot Games’ in en başarılı oyunu League Of Legends, özellikle Teamfight Tactical oyunuyla birlikte yine 2020 yılının şu ana kadarki olan kısmında en çok oynanan oyunlar arasındaki yerini koruyor. Yeni eklenen karakterler ve oyun sunucusunun güncellenmesinin ardından oyuncularına daha modern bir ara yüz hizmeti sağlayan oyun Türkiye’ de sunucu bulunduran tek oyun platformu olmasıyla da insanımızın özel bir ilgisi oluşmasına ön ayak oluyor.

Grand Theft Auto V

Rockstar Games’ in GTA serilerine başlamasından bu yana en çok satın alınan oyunu olan GTA 5 serisi de yine en çok tercih edilen oyunlar arasında. 2013 yılında çıktığı için oyuncuların çoğu tarafından hikaye modu bitirilmiş olan oyun, sunduğu multiplayer özelliği ile listeye girmeyi başarıyor. Ülkemizde de en çok izlenen modların’dan olan ‘’Roleplay’’ modu en çok sevilen ve hem oynanma hem de izlenme alanında oldukça yüksek bir kitleye sahip olan bir mod.

Garry’s Mod

Steam üzerinde ucuz fiyatına rağmen sağladığı fiyat/performans hizmetiyle oyuncular arasında en çok tercih edilen oyunlardan birini de Gmod olarak seçmemizde hiçbir sakınca olmayacaktır. İçerisinde sunduğu sayısız mod seçeneğiyle her türlü oyunu tek bir oyunda toplayan ve tatlı oyun dinamikleriyle oyuncularını cezbeden oyunun karantina günlerinde çerez niyetine çok güzel gittiğini söyleyebiliriz.

Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege

FPS oyuncularını strateji ve oyun içi taktiklerle tanıştıran ve çıktığı ilk günden itibaren sarsılmaz bir iradeyle hep en üst sıralarda yer alan Rainbow Six, bu zor günlerde stres atmanız ve arkadaşlarınızla iletişim halinde olabileceğiniz bir oyun. Daha çok bu yönleriyle en çok tercih edilen oyunlar arasında yer tutan oyunun 2020 yılında en çok oynanan oyunlar listesi içinde olmasına da pek şaşırmamalı.


Yorum yapın