2020 Yılında En Çok Oynanan Oyunlar (Güncel Liste)

Eğer bir oyun tutkunuysanız oyun oynamanın verdiği hazzı ve mutluluğu anlayabilirsiniz. Her yıl piyasaya sürülen onlarca oyun bizleri yeni bir maceraya sürüklüyor. Kimi oyunlar ise sadece eğlendirmek ve oyun dünyasında ses getirmek için yapılıyor. İşte bu listemizde son dönemde çıkmış ve 2020 yılında en çok tercih edilen oyunlara göz atacağız.

Başlamadan önce söyleyelim Counter Strike: Global Offensive, GTA V ve League of Legends gibi zirvede yer alan bu iki oyun yeni olmadığı için listeye  dahil edilmemiştir. İşte 2020 yılının en çok oynanan oyunları ve incelemeleri.

Heartstone: Heroes of Warcraft

Adında her ne kadar Warcraft olsa da oynanış olarak Warcraft oyunundan tamamen farklı olan Hearstone aslında bir kart oyunudur. Kart seçimi yaparak stratejiler oluşturduğunuz bu oyunda 1 puan alan oyunu kazanırken 0 puanda kalan kişi oyunu kaybediyor. Oyun hem bilgisayara hem de gerçek oyunculara karşı oynanabiliyor. Hearstone ücretsiz olarak oyuncularla buluşuyor.

Call of Duty: Black Ops 4

2003 yılında ilk Call of Duty oyunu çıktığında aslında kimse serinin bu kadar uzun olacağını düşünmüyordu. Oyunlardaki benzersiz his ve güçlü oyun dinamikleri ile sürekli üzerine yeni şeyler ekleye seri Black Ops 4 ile karşımıza çıkıyor. Kahramanımız MacTavish ve yanındaki SAS komandoları bu sefer nükleer faaliyetlerde bulunan kişilere operasyon düzenleyecekler. Black Ops 4 oyununu aynı zamanda online olarak oynama şansınız da bulunuyor.

VALORANT

League of Legends yapımcısı Riot Games tarafından piyasaya sürülen Valorant, FPS dünyasına farklı bir hava katmayı başarıyor. 5 vs 5 takımlar halinde mücadele ettiğiniz ve ayakta kalan son takımın kazandığı roundlar halinde ilerleyen oyunda ne kadar çok oyun kazanırsanız rütbeniz o kadar fazla oluyor.

Atak takımı bomba kurmak Defans takımı ise ya bomba kurulmasını engellemek ya da kurulan bombayı imha etmek zorunda. Ayrıca oyun içerisinde karakterlerin çok farklı yetenekleri de bulunuyor.

Mount & Blade II: Bannerlord

Mount & Blade oyununun yapımcısı TaleWarolds piyasaya sürdüğü ilk oyun ile beraber rüzgarı da arkasına alınca önce Warband ardından ise Mount & Blade II:Bannerlord oyununu piyasaya sürdü. Oyuna başladığımızda kılıcı bile olmayan bir asker iken çektiğimiz çileler ve civar köylerden topladığımız askerler ile kısa sürede koca bir imparatorluğun kralı olabiliyoruz. Birçoğunuz bilmese de Mount & Blade serisi aslında Türklerin oluşturduğu bir seridir.

Call of Duty: Warzone

H1Z1, PUBG, Fortnite, Apex derken Battle Royale oyunları arasında son katılan Call of Duty oldu. Warzone adını verdiği yeni oyun birçok farklılığı ile dikkat çekiyor. Battle Royale oyunlarında şimdiye kadar ölen oyuncuların oyunu sona eriyordu. Ancak Call of Duty: Warzone oyununda size bir şans daha veriliyor.

Öldüğünüzde 1vs1 bir arenaya gönderiliyorsunuz. Eğer rakibinizi alt edebilirseniz yeniden oyuna dönebilirsiniz. Ayrıca Apex’tekine benzer takım arkadaşınızı canlandırma alanları bulunuyor.

Borderlands 3

2020 yılında belki de en çok beklenilen oyunlardan bir tanesi Borderlands 3 oldu. İlk oyunu ile herkesi kendine bıraktıktan sonra ikinci oyunu ile piyasaya çıkan Borderlands, aradan geçen 10 yıldan sonra serinin üçüncü oyunu ile aramıza geri döndü.

Üçüncü oyun kıyamet sonrası bir dünyada geçiyor ve seriye final perdesini çekiyor. Oynanış mekaniğinde ve grafiklerde gözle görülür bir gelişme var. Ancak tüm bunlara rağmen beklentilerin çok çok üzerinde değil. İlk saatlerde oyun sizi heyecanlandırsa da ilerleyen saatlerde bu heyecanınız kayboluyor.

PUBG

PUBG oyununu aslında bilmeyen yok gibi bir şey. 2017 yılında çıkan Pubg, kısa sürede tüm rekorları kırarak zirveye oturdu. Hatta Cs: GO oyununun tahtını bile elinden aldı. Ardından Pubg Mobile daha sonrasında ise Pubg Lite çıktı. Şimdi ise telefonlar için Pubg Lite versiyonu yolda. Aradan ne kadar yıl geçerse geçsin Battle Royale oyunlarının şimdilik zirvesinde olan Pubg oyununa olan ilgi azalmayacak gibi görünüyor.

FIFA Serisi

Özellikle futbol tutkunlarına hitap eden FIFA serisi ilk olarak 1993 yılında karşımıza FIFA International Soccer adıyla çıktı. Her yıl yenilenerek çıkan seride son oyun olan FIFA 2020, 2019 yılında piyasaya sürüldü ve şuanda milyonlarca kişi tarafından oynanıyor. Serinin 25 yıllık bir geçmişi olsa da tıpkı Call of Duty gibi FIFA serisinin de eskiyeceği düşünülmüyor.

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

Ubisoft tarafından geliştirilerek 2015 yılında piyasaya sürülen Rainbow Six, FPS tadında bir oyun olsa da tamamen strateji üzerine kurulu oyunlardan bir tanesi. Tekli, eşli ve çok oyunculu modların sayesinde takım olarak rehineleri kurtarma operasyonları gerçekleştirebiliyorsunuz.

Football Manager Serisi

İlk olarak 2004 yılında FM 2005 adıyla karşımıza çıkan seri, gerçekçi yapay zekası ve oyunculara verdiği menajerlik hissi sayesinde kısa sürede popülerliği yakalayıp efsaneleşmeyi başaran oyunlardan bir tanesi. Tıpkı FIFA serisi gibi her yıl yenilenen oyun birçok yeniliği de beraberinde getiriyor.

Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde piyasaya sürülen Football Manager 2020 oyunu da getirdiği yenilikler ile oldukça beğenildi. Oyun şuanda hem Türkiye’de hem de dünyada milyonlarca kişi tarafından oynanıyor.


Yorum yapın