2019’Un En iyi Sonradan Optimize edilmiş PC Oyunları

2019 Bilgisayar oyunları için oldukça ilginç bir yıl oldu diyebiliriz. Bu yıl, PC oyunları için cezbedici harika grafikleri olan PC oyunları oynadık.

Fakat, bunun en iyi grafiklere sahip oyunlar listesi değil, “En İyileştirilmiş” oyunlar için liste olduğunu belirtmek isterim. Bahsi geçen oyunlar 2019’un en iyi seçilen PC oyunları olsa da, en optimize edilenleri değildir.

Bizlere göre, PC için optimize edilmiş bir oyun, birden fazla CPU çekirdeğinde iyi ölçeklenebilen bir oyun anlamına gelir. Ayrıca takılma ve stabilite sorunları, fare yumuşatma ve hızlanma gibi diğer konuları da dikkate almaktayız. Aynı zamanda görseller ve performans oranı da büyük bir rol oynuyor.

Kısaca, bir oyunun teknik yönüne bakıp inceliyoruz. Bu, oyun motorlarının günümüz donanımında iyi ölçeklenmesinin yanı sıra geliştiricilerin PC’ye özgü grafik özellikleri, PC teknolojileri ve PC kontrolleri gibi şeylerin düzgün bir şekilde desteklenmesini de sağlaması gerektiği anlamına gelmektedir.

Apex Legends

Apex Legends PC’de iyi düzeye getirilmiş bir oyun. Oyun keyfini çıkarmak için üst düzey bir CPU gerektirmez ve herhangi bir fps sorunu yaşatmadı. Ekran kartı orta seviyede bir sistemle bile akıcı şekilde oynanabileceğini düşünüyoruz. İlk çıktığından bir kaç ay sonra buglar ve sorunlarla karşılaşan oyuncular için bu da mı hayal kırıklığı yaşatacak acaba diye düşündürmüş olsa bile, sonraki gelen güncelleme iyileştirmeleri ile oyunun şuan bağımlılık derecesine getirdiğini söyleyebiliriz oyuncular için.

World war Z

Filiminden sonra oyunu çıkan yapıtlardan birtanesidir. Vulkan API’nin şu anda bazı sorunlar yaşatsa bile, oyun DX11 API’sini kullanırken bile çok çeşitli PC yapılandırmalarında akıcı çalışıyor. Dünya Savaşı Z yani World War Z, üst düzey bir CPU veya GPU gerektirmeyen stabil FPS de en iyi oyun deneyimini sunmayı başardılar diyebiliriz.

Call of Duty: Modern Warfare

Yılların eskitemediği oyun Call of Duty, PC platformunda harika çalışmaktadır. İlk başlarda oyun gerçekten can sıkıcı bazı teknik sorunlar yaşattı. Neyse ki, Beenox bir seviye yüklerken felaket derece takılma sorunlarını en aza indirebildi. Yine de bazı küçük sorunlar yok değil. Her ne kadar ufak sorunlar kalsa bile COD: MW şu sıralar PC için harika bir oyun deneyimi yaşatıyor.

Devil May Cry 5

2019’un en iyi optimize edilmiş PC oyunları arasında yerini alıyor. Capcom’un en yeni aksiyon oyunu güzel görünüyor ve çeşitli PC yapılandırmalarında son derece iyi çalışmakta. Fare kontrolleri de mükemmel. Eksileri olarak bazı varsayılan tuşlar doğru ve ideal olarak eşlenmemiş.  Kısaca, Devil May Cry 5 gerçek anlamda keyif veren oyunlardan.

Resident Evil 2 Remake

Resident Evil 2 Remake rahatça optimize edilmiş PC oyunlarındandır. Yüksek kaliteli bir PC sistemi gerektirmez ve muhteşem grafiklere sahiptir. Capcom, Denuvo anti-sabotaj teknolojisini de kaldırdı ve bugüne kadar gördüğümüz en iyi grafik ayarları menüsünden birini uygulamış oldu.  Korku oyunları sevenler için Resident Evil Serisi olan Remake, İyi derecede optimize edilmiş sıkıntısız oyunlar arasındadır.


Yorum yapın